زمان جاری : جمعه 08 مرداد 1400 - 12:58 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 121
نویسنده پیام
roya2020 آفلاین


ارسال‌ها : 27
عضویت: 11 /10 /1397


ميلگرد و مته - ارس بتن
حهت كسب اطلاعات بيشتر در ارتباط با ميلگرد و انتخاب سايز مته ادامه مطلب را مطالعه كنيد. ارس بتن.
در چه زماني از كاشت ميلگرد با اعمال ضربه استفاده مي شود
اگر اندازه اي كه براي مته قبل از شروع اجراي بتن رنگي و اجراي بتن سخت در نظر مي گيريد و از آن در پروژه هاي خود استفاده مي كنيد، استاندارد نباشند و مناسب براي سايز ميلگرد استفاده شده توسط شما نباشد، سبب مي شود كه ميلگرد به خوبي در حفره قرار نگيرد كه در چنين شرايطي بايد از روش هاي ديگر مانند استفاده از چكش و پوتك كه با اعمال ضربه همراه است، استفاده شود.
خالي كردن هواي داخل حفره به هنگام اجراي بتن سخت و اجراي بتن رنگي
اگر بخواهيم بهترين راه را براي قرار دادن و كاشت ميلگرد ها در حفره كه بايد به هنگام اجراي بتن سخت و اجراي بتن رنگي انجام شود را براي شما بيان كنيم بايد بگوييم كه روش چرخشي، خارج كردن از داخل حفره و مجدد وارد كردن آن بهترين راهكار مي باشد.
استفاده از اين شيوه باعث مي شود كه هواي داخل حفره نيز خارج شود و اين در حالي است كه اگر از چكش و ضربه استفاده كنيد، اين هواي اضافي به خوبي تخليه نمي شود و موجب مي شود كه مقاومت باربري به ميزان زيادي كاهش يابد.
انواع روش ميلگرد گذاري در پي در اجراي بتن رنگي و اجراي بتن سخت
ميلگرد تقويتي و ميلگرد سراسري از جمله ميلگرد هايي هستند كه براي استفاده در پي ها مورد استفاده قرار مي گيرند. براي تعريف ميلگرد هاي سراسري كه در اجراي بتن سخت و اجراي بتن رنگي مورد استفاده قرار مي گيرند، بايد بگوييم كه به ميلگرد هاي طولي نيز معروف هستند كه فاصله اي كه براي بين آن ها در نظر گرفته شده است نهايتا ۴۵ سانتي متر مي باشد يعني از دو برابر ارتفاع پي نبايد بيشتر باشد.
ميلگرد ها را بايد به سه روش مهار كرد تا تنش هاي ناشي از كشش و فشاري ميلگرد ها به بتن ها منتقل شود. يكي از روش ها ايجاد قلاب هاي استانداردي مي باشد كه بايد در انتهاي ميلگرد ايجاد شوند، روش ديگر اين مي باشد كه وسيله هاي مكانيكي را در طول ميلگرد استفاده كرد و به عنوان روش آخر بايد گفت كه بايد در سطح جانبي آرماتور بين بتن و آرماتور پيوستگي به وجود آورد.
اجراي بتن سخت و اجراي بتن رنگي و طريقه محاسبه آرماتور در فونداسيون
آرماتور هايي كه براي استفاده در فونداسيون مورد نياز مي باشند را بايد از طريق حداكثر نيرو هايي كه به آن منتقل مي شوند، مورد محاسبه قرار داد. در برخي شرايط مي باشد كه نيرو هايي كه به پي وارد مي شود كم و يا زياد مي باشند كه بر روي تعداد آرماتور هاي خمشي تاثير مي گذارد و همچنين بايد بدانيد كه ضوابط آيين نامه هايي كه در اين راستا وجود دارد، يك مقدار حداقلي را براي آن ها تعيين كرده است.
شما بايد به هنگام اجراي بتن رنگي و اجراي بتن سخت نهايت دقت را به تمامي اين موارد داشته باشيد تا پروژه خود را با موفقيت و كاملا ايمن به سر انجام برسانيد.

امضای کاربر : مرکز خدمات در منزل طب نو،اجرای بتن سخت،شرکت فایبر گلاس،دریچه کولر،
چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15:11
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | ميلگرد و مته - ارس بتن | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS