زمان جاری : شنبه 03 مهر 1400 - 3:47 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 122
نویسنده پیام
roya2020 آفلاین


ارسال‌ها : 27
عضویت: 11 /10 /1397


شانه يخ زده و يا فروزن شولدر
عارضه اي كه در شانه رخ مي دهد باعث سفتي و دردناك شدن شانه مي شود مبتلايان در دو گروه اوليه و ثانويه جاي مي گيرند، در گروه اوليه علت خاصي براي ضايعه وجود ندارد ولي در گروه ثانويه معمولا شانه يخ زده به دنبال ديابت، ضربه هاي شانه، جراحي ها، بيماري هاي قلبي عروقي، سكته هاي مغزي، بيماري هاي تيروئيدي و ضايعات بافت نرم ايجاد مي شود.
عواملي هستند كه زمينه را براي اين عارضه مساعد تر مي كنند. مثلا آسيب به تاندون برخي از عضلات شانه، افسردگي، اضطراب، تنش، خستگي و زياد بودن قوس كمري كه منجر به افزايش قوزپشتي مي شود و متعاقب به آن ممكن است زمينه ايجاد شانه يخ زده افزايش يابد.
شما با ديدن علايم اوليه و محدويت هاي حركتي هرچه سريع تر بايد درمان را آغاز كنيد. اين بيماري يك بيماري اسكلتي عضلاني است و شما بايد تحت نظر فيزيوتراپيست متخصص در اين زمينه درمان را پيگيري كنيد شركت خدمات پزشكي طب نو براي راحتي بيماران خود، خدمات فيزيوتراپي در منزل و كاردرماني در منزل اين بيماران را فراهم كرده است. شما مي توانيد با مشاهده هركدام از اين علايم با ما تماس بگيريد و در كوتاه ترين زمان ممكن توسط مجرب ترين فيزيوتراپيست در منزل درمان خود را در منزل شروع كنيد.
علايم باليني شانه يخ زده و يا فروزن شولدر چيست
دردي مبهم و عميق در بالاي بازو وجود دارد كه با حركت افزايش يافته و گاها حتي هنگام خواب هم حس مي شود و ممكن است خواب را مختل كند.
در حالت هاي شديد درد در بخش هاي پاييني بازو، ساعد، دست، گردن و كتف نيز انتشار مي يابد و حركت نوساني اندام فوقاني حين راه رفتن كاهش پيدا مي كند.
شانه يخ زده معمولا در خانم ها شيوع بيشتري دارد و در سنين ميانسالي بيشتر ديده مي شود كه حتما بايد تحت درمان فيزيوتراپي و كاردرماني قرار گيرد دقت كنيد كه با ديدن علايم هرچه زودتر مداواي خود را آغاز كنيد چون به تاخير انداختن سبب پيشرفت بيماري شده و در نتيجه درمان سخت تر مي شود و گاها بعضي عوارضش ممكن است براي هميشه ماندگار شود . شما مي توانيد با ديدن درد و محدوديت حركت از خدمات كاردرماني در منزل و فيزيوتراپي در منزل طب نو استفاده كنيد.
فيزيوتراپيست براي درمان شانه يخ زده و يا فروزن شولدر چه اقداماتي را انجام مي دهد
متخصص ارتوپد ابتدا با استفاده از دستگاه هاي مناسب بر اساس وضعيت شما و طبق صلاح ديد خود با هدف كاهش التهاب و درد، سعي بر افزايش دامنه حركتي شانه شما خواهد داشت و در نهايت با تقويت عضلات و آموزش پاسچر مناسب از برگشتن اين عارضه پيشگيري خواهد كرد. متخصص ارتوپد با تنظيم برنامه درماني براساس وضعيت شما، با عبور از مرحله حاد بيماري، مداوا در مرحله تحت حاد با موبيليزيشن هاي مفصلي ادامه مي يابد. كه شما مي توانيد با اعتماد كامل به فيزيوتراپيست هاي مجرب در پزشكي طب نو از خدمات فيزيوتراپي در منزل و كاردرماني در منزل بهره مند شويد.

امضای کاربر : مرکز خدمات در منزل طب نو،اجرای بتن سخت،شرکت فایبر گلاس،دریچه کولر،
چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 13:54
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | شانه يخ زده و يا فروزن شولدر | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS