زمان جاری : شنبه 09 اسفند 1399 - 7:02 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 99
نویسنده پیام
shirazi آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضویت: 23 /11 /1395


نقشه یو.تی.ام
ˈمحمدحسن بکائیانˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: افرادی که مدعی مالکیت ملکی هستند باید مدارک مثبته به همراه نقشه با مشخص بودن حدود چهار گانه ملک را ارایه دهند.
وی بیان کرد: هر فردی با برداشت دستی حدود ملک و تعیین مختصات یک نقطه با جی.پی. اس بر روی تلفن همراه مجهز به این سیستم، می تواند در سایت این سازمان درخواست خود را ثبت کند و نیازی به ارایه نقشه یو.تی.ام نیست.
بکائیان اظهار داشت: مشخص کردن مختصات ملک با جی.پی.اس و تعیین دو نقطه شامل طول و عرض جغرافیایی آن و در نهایت درج اعداد این مختصات در فرم درخواست برای اثبات مالکیت ملک کافی است.
وی با توضیح اینکه این مختصات با مراجعه به نقشه کاداستر، جانمایی می شود، گفت: به این ترتیب، مختصات اعلام شده مختص ملک مورد تقاضا است و از ثبت مجدد ملک برای دیگری جلوگیری می شود.
این مقام سازمان ثبت دیگر ویژگی تعیین مختصات جغرافیایی ملک به خصوص برای املاکی که تاکنون فاقد سند بوده را صادر نشدن سند معارض اعلام و اضافه کرد: اگر این مختصات در اراضی ملی تعیین شود، در زمان بررسی مشخص شده و بی تردید برای متقاضی سندی صادر نخواهد شد و به این ترتیب از زمین خواری، تجاوز و تعرض به این اراضی جلوگیری می شود.
بکائیان، ارسال نقشه ملک به همراه پایان کار برای آپارتمان ها را دیگر اقدام این سازمان برای تسهیل صدور سند مالکیت دانست و ادامه داد: درباره تفکیک آپارتمان دوباره کاری می شد، اما با توافقی که با سازمان نظام مهندسی داشتیم، یک نسخه از نقشه در اختیار متقاضی قرار می گیرد که همان ملاک عمل واحد ثبتی خواهد بود.
وی افزود: اگر همراه با پایان کار، نقشه هم تحویل واحد ثبتی شود بازدیدی از ملک انجام نمی شود و زمان صدور سند کوتاه می شود.

** تشریح ضرورت تغییر سندهای قدیمی به تک برگی و ویژگی های آن
معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره ضرورت تغییر سند دفترچه ای به سند تک برگی، گفت: در سندهای مالکیت قدیمی که در طول سالیان متمادی انجام می شد، حدود املاک به صورت توصیفی بود.
وی ادامه داد: بیشتر این املاک فاقد نقشه ثبتی نیز بود و اگر نقشه ای وجود دارد، فاقد مختصات جغرافیایی است.
بکائیان مشکل توصیفی بودن حدود املاک را در تعیین و تشخیص املاک دانست و اضافه کرد: در سال های اخیر سازمان ثبت توانسته نقشه قسمت های زیادی از سطح کشور به خصوص حوزه شهری را در قالب طرح کاداستر تهیه کند.
وی با بیان اینکه اطلاعات املاک را از دفاتر املاک و پرونده های ثبتی جمع آوری شده است، اظهار داشت: با استفاده از ابزارها و فناوری برای شناسایی املاک، بانک جامع اطلاعات املاک و کاداستر ایجاد شده و اکنون در حال تبدیل نقشه ملک و اطلاعات ثبتی به یکدیگر است.

امضای کاربر : فالوور اینستا , سرور ویوی اینستا
جمعه 16 فروردین 1398 - 23:58
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | نقشه یو.تی.ام | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS