زمان جاری : چهارشنبه 02 مهر 1399 - 1:12 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 97
نویسنده پیام
shaily آفلاین


ارسال‌ها : 24
عضویت: 23 /11 /1397


نشانه های واژینیسموس
واژینیسموس یا انقباض غیرارادی واژن حالتی است که در هنگام نزدیکی، معاینات زنانه و حتی استفاده از تامپون باعث درد می شود (البته اگر مانع انجام شدن این موارد نشود). دردی که طی واژینیسموس تجربه می شود با انقباض غیرارادی عضلات کف لگن به خصوص گروه عضلات پوبوکوکسیژئوس ایجاد می شود که منجر به اسپاسم کلی عضلات و قطع موقتی تنفس می شود. علاوه بر درد، خانم ممکن است قادر به استفاده از تامپون یا معاینات زنانه نباشد. درمان واژینیسموس برای جلوگیری از وخیم شدن شرایط مهم است.
نشانه های واژینیسموس
حقایقی درباره واژینیسموس
واژینیسموس انواع مختلفی دارد و علائم آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
دردی که در اثر واژینیسموس ایجاد می شود می تواند ملایم یا شدید باشد و باعث بروز احساسات مختلف شود.
واژینیسموس می تواند در اثر عوامل احساسی، عوامل پزشکی یا ترکیبی از هر دو ایجاد شود.
در بسیاری از موارد ازدواج (ازدواج های به وصال نرسیده)، زوج ها قادر به برقراری رابطه جنسی همراه دخول نیستند و دلیل اصلی آن می تواند واژینیسموس باشد.
این حالت با ترکیبی از تمرین های فیزیکی و احساسی درمان می شود.
واژینیسموس معمولا قابل درمان است.
درمان واژینیسموس
واژینیسموس یا واژینیسم چیست؟
واژینیسموس تجلی درد شایعی است که توانایی زن در داشتن رابطه جنسی واژینال را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود که ازدواجی بدون دخول داشته باشد.
رایج ترین عضلاتی که تحت تاثیر این حالت قرار می گیرند عضلاتی به نام پوبوکوکسیژئوس (PC) هستند که شکلی شبیه عدد 8 انگلیسی دارد و از استخوان عانه (استخوان شرم گاهی) تا استخوان دنبالچه کشیده شده است و مسئول فعالیت هایی مانند ادرار کردن، رابطه جنسی، ارگاسم، حرکات روده و زایمان هستند. این عضله هم در مردان و هم زنان وجود دارد. واژینیسموس انواع مختلفی دارد و زن در هر سنی که باشد امکان دارد دچار یکی از انواع واژینیسموس شود. طبقه بندی واژینیسموس عبارت است از:
واژینیسموس اولیه: یک وضعیت مادام العمر که درد همیشه در آن وجود داشته است.
واژینیسموس ثانویه: بعد از عملکردهای جنسی طبیعی رخ می دهد و از قبل وجود نداشته است.
واژینیسموس عمومی: در هیچ موقعیتی اجازه دخول هیچ گونه وسیله ای داده نمی شود.
واژینیسموس موقعیتی: تنها در بعضی از موقعیت ها وجود دارد به عنوان مثال فقط هنگام رابطه جنسی رخ می دهد و هنگام استفاده از تامپون یا معاینات زنانه بروز نمی کند.
درمان قطعی واژینیسموس
واژینیسموس اولیه معمولا هنگام اولین رابطه جنسی تجربه می شود. در این شرایط مرد قادر نیست آلت تناسلی خود را وارد واژن کند و شرایط را طوری تفسیر می کند که گویی به یک دیوار در دهانه واژن ضربه وارد می کند. این طبقه بندی از واژینیسموس نه تنها رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه توانایی زن در استفاده از تامپون و انجام معاینات زنانه را نیز مختل می کند. در کنار دردی که در این مورد تجربه می شود، زن اسپاسم و گرفتگی کلی عضلات و قطع شدن موقتی تنفس را نیز تجربه می کند. این علائم هنگامی که تلاش برای دخول واژینال متوقف شود به حالت عادی بر می گردند.
واژینیسموس ثانویه را زن ممکن است در هر مرحله ای از زندگی تجربه کند و آن هایی که هیچ وقت علائم واژینیسموس را تجربه نکرده اند نیز ممکن است درگیر این حالت شوند. در بیشتر موارد، این نوع واژینیسموس در اثر یک اتفاق خاص، عفونت، یائسگی، بروز یک حادثه ناگوار، مشکلات پزشکی، مشکلات ارتباطی، جراحی یا زایمان بروز پیدا می کند. متاسفانه در این حالت حتی بعد از رفع مشکلات پزشکی، درد به علت پاسخ های شرطی بدن می تواند ادامه داشته باشد و منجر به بروز علائم واژینیسموس شود.
علائم واژینیسموس:
علائم واژینیسموس از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند و عبارتند از:
نزدیکی دردناک است (dyspareunia)
دخول امکان پذیر نیست یا به سختی انجام می شود.
درد درازمدت هنگام نزدیکی که علت دارد یا علت آن مشخص نیست.
درد هنگام استفاده از تامپون
درد هنگام معاینات زنانه
اسپاسم کلی ماهیچه ها یا مشکلات تنفسی هنگام رابطه جنسی
واژینیسموس مانع برانگیخته شدن میل جنسی افراد نمی شود و زنانی که دچار این مشکل هستند هیچ مشکلی در این مراحل ندارند ولی علائم واژینیسموس ممکن است باعث شود تا فرد درباره برقراری رابطه جنسی دچار اضطراب و تنش شود و این حس به فرد القا شود که باید از رابطه جنسی یا دخول واژینال پرهیز کند.
برای دریافت اطلاعات بیتر به سایت دکتر زرگنج فرد به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://drzarganjfard.com/

امضای کاربر : دکوراسیون داخلی منزل تزریق فیلر تالار عروسی
شنبه 11 اسفند 1397 - 15:32
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | نشانه های واژینیسموس | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS