زمان جاری : دوشنبه 28 خرداد 1403 - 8:03 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 87
نویسنده پیام
niaz آفلاین


ارسال‌ها : 44
عضویت: 26 /2 /1401


خدمات فیزیوتراپی مناسب در خانه سالمندان
دوره سالمندی، زمان تغییرات فیزیولوژیکی در بدن است که می‌تواند باعث خستگی زودرس، افزایش سستی، بی‌ثباتی و عدم کنترل حرکت شود. این عوامل احتمال زمین خوردن فرد سالمند را افزایش داده و در این دوران نقش فیزیوتراپی و توانبخشی سالمند اهمیت پیدا می‌کند.

چرا کاردرمانی سالمندان اهمیت دارد؟همانطور که بیان کردیم با افزایش سن سالمند شما، تغییرات فیزیولوژیکی بدن نمایان می‌شود که مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر این شرایط، کاهش قدرت عضلانی، سفت شدن مفاصل و کاهش تراکم استخوان است.تمامی این موارد باعث تحرک کمتر و مبتلا شدن فرد سالمند به بیماری‌هایی چون بیماری‌‌های مزمن ریوی، فشار خون بالا، آرتروز، مشکل شنوایی، دیابت و بیماری‌ های نورولوژیکی شده و در نهایت توانایی‌های فردی و مستقل بودن سالمند را تحت تاثیر بسیار قرار می‌دهد.در اینجاست که مبحث توانبخشی سالمند اهمیت پیدا کرده و خدمات مربوط به آن، باعث افزایش متابولیسم و تعادل بدن، بهبود عملکرد ریه، انعطاف‌پذیری و بهبود عملکرد مفاصل بدن و حرکت، افزایش تحرک و کاهش پوکی‌استخوان، تنظیم فشار خون، کاهش قند، کاهش چربی خون و بهبود وضعیت قلبی با ورزش مناسب می شود بنابراین سالمند تاحدودی استقلال خود را به دست آورده و می تواند کارهای روزمره خود را به تنهایی و با اعتماد به نفس بیشتری انجام دهد.


نقش فیزیوتراپی در سلامت سالمندان چیست؟
فیزیوتراپی سالمندان نیز در بحث سلامت و نگهداری از آنها مهم است؛ در حقیقت هنگام ضعف عضلانی و مشکلات تعادلی که باعث ایجاد خطر در سالمند می‌شود، انجام فیزیوتراپی نقش مهمی دارد.در واقع مهم‌ترین هدف فیزیوتراپی برای سالمند کاهش درد، جلوگیری از خشکی مفاصل، افزایش قدرت عضلات و یا جلوگیری از آتروفی، افزایش تحرک و کاهش پوکی استخوان، افزایش تعادل بدن، بهبود وضعیت قلبی عروقی با ورزش، تنظیم فشار خون و کاهش قند و چربی، آنالیز حرکت و بهبود بالانس می‌باشد.
خدمات فیزیوتراپی خانه سالمندان پارسایان

  • · حضور کارشناسان فیزیوتراپی و کاردرمانی در کلیه ایام هفته.

  • · وجود فضای مستقل و مجهز فیزیوتراپی.

  • · وجود تجهیزات کامل الکتروتراپی و مکانوتراپی.

  • · وجود تجهیزات کامل کاردرمانی.

  • · وجود وسائل کمک توانبخشی.

  • · تشکیل پرونده فیزیوتراپی و کاردرمانی شامل ارزیابی اولیه و دوره‌ای و تدوین اهداف و برنامه درمانی.

  • · برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کادر توانبخش و مراقبتی.

  • · ترخیص‌های موفق توانبخشی.


سخن پایانی…به اهمیت نقش فیزیوتراپی و توانبخشی سالمندان اشاره کردیم، براین اساس ما در خانه سالمندان پارسایان، تدابیر ویژه ای برای این مهم درنظر گرفته‌ایم. فیزیوتراپ های حرفه ای پارسایان با حضور مداوم خود در مرکز می کوشند مشکلات حرکتی سالمندان را برطرف نموده و آنها را در جهت استقلال حرکتی و بدست آوردن سلامت جسمی یاری کنند، تا شما با اطمینان کامل سالمند عزیزتان را به جمع خانواده بزرگ پارسایان بسپارید.

پنجشنبه 21 اردیبهشت 1402 - 18:28
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | خدمات فیزیوتراپی مناسب در خانه سالمندان | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS