زمان جاری : دوشنبه 28 خرداد 1403 - 7:36 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 101
نویسنده پیام
niaz آفلاین


ارسال‌ها : 44
عضویت: 26 /2 /1401


ورم صورت و لثه بعد از ایمپلنت دندان چند روز طول میکشد؟
طی جراحی کاشت ایمپلنت دندان، دندان‌پزشک لثه‌ی شما را می‌شکافد و یک یا بیش از یک ریشه‌ی تیتانیومی را درون استخوان شما قرار می‌دهد. با این کار یک ریشه‌ی مصنوعی نقش ریشه‌ی از دست رفته‌ی دندان شما را بازی خواهد کرد.
طی جراحی بی حسی دریافت خواهید کرد تا احساس درد نکنید و اذیت نشوید. معمولا بعد از چند روز درد دارید تا بهبودی حاصل شود، این درد با داروهای مسکن معمولی قابل کنترل است. اگر درد رو به افزایش باشد و بعد از مدت معین همچنان بهبودی حاصل نشود، باید به دندان‌پزشک مراجعه کنید.
چه مدت درد کشیدن بعد از ایمپلنت می‌تواند طبیعی قلمداد شود؟
درد بعد از کاشت ایمپلنت می‌تواند یک هفته یا اندکی بیشتر طول بکشد. درد شدیدی که بعد از جراحی احساس می‌کنید معمولاً یک تا دو روز بعد از جراحی برطرف می‌شود و می‌توانید این دو روز را دارو مصرف کنید.
۵ تا ۷ روز بعد از انجام جراحی درد با شدت کمتری بروز می‌کند و شدت آن بستگی به فعالیتی که می‌کنید، دارد. اگر این درد ادامه پیدا کرد برای بررسی‌های بیشتر باید به دندان پزشک مراجعه کنید.
تورم و التهاب لثه بعد از انجام جراحی کاشت ایمپلنت
کاشت ایمپلنت توسط یک فرایند جراحی انجام می‌شود. از همین رو بیماران بعد از انجام جراحی یک سری عوارض را تجربه می‌کنند که یکی از آن ها تورم لثه است.
تورم لثه بعد از جراحی کاشت ایمپلنت با چه شدتی بروز می‌کند؟
این مسئله که بیماران را برای میزان ورمی که تجربه خواهند کرد، آماده کنیم، کاری سخت و دشوار است. زیرا فرایند ریکاوری و بهبود یافتن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. برخی بیماران ممکن است میزان اندکی از تورم را تجربه کنند و این ورم شامل برجستگی در ناحیه‌ی جراحی به مقدار کم باشد.
برخی دیگر از مراجعه کنندگان ممکن است به ورم های بسیار بزرگ که یک طرف صورت را درگیر می‌کنند دچار شوند. اما بیشتر بیماران تورمی بین این دو گروه را تجربه می‌کنند که شامل ورم در ناحیه‌ی جراحی و لثه‌های اطراف است که چند روز بعد از جراحی ادامه دارد و کم کم کاهش می‌یابد.
تورم لثه بعد از جراحی ایمپلنت تا چند روز ادامه خواهد داشت؟
همان طور که گفته شد، ریکاور شدن بعد از انجام جراحی کاشت ایمپلنت برای هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت می کند و ممکن است برخی مدت طولانی‌تری تورم لثه را تجربه کنند و در برخی دیگر به سرعت برطرف شود.
اما معمولا و به طور متوسط، تورم لثه برای بیماران به مدت یک هفته ادامه پیدا می‌کند. التهاب لثه معمولا در ۴۸ ساعت بعد از انجام جراحی کاشت ایمپلنت به حداکثر مقدار خود می‌رسد و سپس کاهش می‌یابد. معمولا ۵ تا ۷ روز بعد به کلی از بین می‌رود.
درصورتی‌که ایمپلنت دچار عفونت شد چه کنیم؟
ایمپلنت روشی است که معمولاً احتمال شکست در آن بسیار کم است. بیشتر مواقع این روش موفقیت‌آمیز است و ایمپلنت پس زده نمی‌شود. اما زمانی که این اتفاق بیفتد، می‌تواند به علت‌های متفاوتی باشد که یکی از آن‌ها عفونت ایمپلنت یا ایمپلنتیت است.
درصورتی‌که ایمپلنت دچار عفونت شود، علائم مختلفی دارد که یکی از آن‌ها درد و خونریزی است. بعد از کاشت ایمپلنت، دندان‌پزشک علائم عفونت ایمپلنت را به شما می‌گوید که در صورت دیدن هر کدام به دندان‌پزشک مراجعه کنید.
منبع: ورم صورت بعد از ایمپلنت [آبسه، درد و التهاب لثه] نوشته دکتر محمد نیکزاد جراح و دندانپزشک

دوشنبه 14 شهریور 1401 - 17:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | ورم صورت و لثه بعد از ایمپلنت دندان چند روز طول میکشد؟ | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS