زمان جاری : پنجشنبه 10 اسفند 1402 - 4:50 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 114
نویسنده پیام
nikoo2020 آفلاین


ارسال‌ها : 13
عضویت: 26 /8 /1398


تجهیزات تهویه هوا و تجهیزات مرغداری
فشار شکن یا رگلاتور چیست؟
هنگامی که از یک دستگاه برای رفع آب مصرفی مورد نیاز طیور استفاده می کنید باید موارد و نکات زیادی را مد نظر داشته باشید که یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت می باشد تنظیم فشار آب متناسب با سن جوجه است که برای انجام این کار از رگلاتور و یا در اصطلاح فشار شکن استفاده می شود.
رگلاتور ها در آبخوری نیپل به طور معمول دارای یک خروجی هستند اما در سالن هایی که بزرگ هستند و در واقع طولی بیشتر از 70 متر دارند، دارای 2 خروجی برای آب هستند. محل نصب آن ها در وسط می باشد و به صورت کلی میانه سالن مناسب ترین مکان برای قرار دادن آن ها است.

رگلاتور شامل چه بخش هایی است؟
فشار شکنی که در آب خوری نیپل به کار می رود دارای بخش های زیر می باشد:

1. پیچی جهت تنظیم فشار آب و نشانگری برای مشخص کردن سطح آب: با استفاده از این دو مورد می توانید به راحتی فشار آب و مقدار آب را در خطوط آبخوری نیپل تنظیم کنید که این کار در هنگام انجام واکسیناسیون و هنگامی که طیور در سنین مختلف هستند، بسیار به شما کمک خواهد کرد که مقدار آن را به میزانی مناسب تنظیم کنید.

2. شیری که برای شستشوی خط به کار می رود: برای نظافت و شستن اجرام باقی مانده، به صورتی که کاملا از خطوط خارج شوند می توان شیر شستشوی خط را با فشار زیاد باز کرد تا نظافت را در خطوط برای شما به خوبی انجام دهد.

فنرهای انتقال دهنده دان، چه ویژگی هایی دارند
فنر های منتقل کننده دان باید توانایی این را داشته باشند که بتوانند به خوبی در برابر فشار ها و پیچش هایی که به آن ها وارد می شود، مقاوم باشند و این ویژگی خود را در تمامی مسافت ها و طول هایی که قرار است در آن جا به جا شوند حفظ کنند.
به این منظور این فنر ها را از آلیاژ های ویژه ای می سازند که قادر باشند برای این شرایط مقاومت خوب و بالایی را از خود نشان بدهند و برای این هدف که بیشترین مقدار از مواد برای طیور به سمت جلو منتقل شود باید فاصله ای که گام های فنر از یک دیگر دارند کاملا متناسب و کارشناسانه باشد.
فنر هایی که برای انتقال دان می باشند، چه سایز هایی دارند
این محصولات که مناسب برای استفاده در سیستم انتقال دان هستند در سایز های مختلفی ساخته و طراحی می شوند که این اندازه ها شامل 65، 75، 90 و 100 میلی متر می شود.
رایج ترین سایزی که برای استفاده در مرغ داری ها در سیستم انتقال دان بسیار مناسب است اندازه mm 75 برای این فنر ها می باشد زیرا که بسیار مناسب برای به کار بردن آن ها در لوله هایی است که قطر 90 میلی متر دارند. اگر شما نیز قصد استفاده از این محصول را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید خطوط مستقیم تا اندازه 60 متر طول داشته باشند و خطوطی که دارای خم هستند می توانند تا 40 متر طول داشته باشند.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه های تولید کننده مه
یک سیستم مه پاش از بخش های مختلفی تشکیل شده است که سامان طیور در ادامه آن ها را برای شما نام خواهد برد:

1. اگر شرایط اتصال ورودی پمپ به شیر آب وجود نداشته باشد و یا در مکان هایی مانند مرغ داری ها لازم باشد که ماده های ضد عفونی کننده به آب اضافه شود، مخزن آب در نظر گرفته شده است که در چنین شرایطی بسیار کاربردی هستند.
2. در کنار پمپ ها فیلتر های مخصوص قرار داده شده اند.
3. پمپ هایی که دارای فشار قوی هستند در این سیستم ها وجود دارند.
4. در این دستگاه ها تایمر و یا سنسور رطوبت وجود دارد که برای تنظیم کردن زمان خاموشی و یا روشن بودن آن می باشد.
5. برای انتقال آب با فشار زیاد، یک شلنگ از جنس پلی آمید و یا یک لوله استیل با فشار کاری 70 بار وجود دارد.
6. وظیفه ی اسپری کردن آب بر عهده نازل های مه پاش می باشد

شیوه تولید مه چگونه است
تولید مه در این سیستم مه پاش به وسیله یک پمپ فشار قوی که به الکتروموتور متصل شده است، انجام می شود. در واقع موتور و پمپ وظیفه دارند که فشار لازم برای کارکرد این دستگاه را فراهم کنند و آب با فشار زیاد از مسیر های نازل مه پاش به سمت بیرون منتقل شوند. در واقع آبی که در داخل مخزن قرار گرفته است توسط پمپ مکش و فشرده می شود و به درون شلنگ پمپاژ می شود و توسط نازل از روزنه های مه پاش در اندازه و شکل های متنوع خارج می شود.

یکشنبه 26 آبان 1398 - 14:32
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | تجهیزات تهویه هوا و تجهیزات مرغداری | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS