زمان جاری : یکشنبه 05 تیر 1401 - 9:31 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

بهترین نیستیم اما جزو بهترین هایم...
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 130
نویسنده پیام
shirazi آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضویت: 23 /11 /1395


چربی گیر

چربی گیر

grease_trap
چربی گیر – Grease Trap

فاضلاب مکانهایی نظیر رستورانها، هتلها، سلف سرویس دانشگاهها و … که دارای آشپزخانه بزرگی هستند حاوی چربی زیادی است ، جهت حذف چربی ها و دانه های درشت آن از گریس تراپ استفاده می گردد. فاضلاب وارد مخزن اول شده و با آرامشی که بدست می آورد آندسته از ذراتی که دارای جرم حجمی بیشتری از آب هستند ته نشین شده و چربی و روغنهایی هم که دارای جرم حجمی کمتری از آب هستند بر روی آن قرار می گیرند.
این چربی ها معمولاً بین ۱۰ _ ۵ روز یک بار می بایستی تخلیه گردند. خروجی مخزن دارای سیفونی است که حتی المقدور مانع خروج چربی ها و ذرات می گردد و در مخزن دوم نیز این عمل تکرار شده و بدین ترتیب عمل حذف چربی و دانه های درشت از فاضلاب صورت می پذیرد که در دو نوع بتنی و پلی اتیلنی تولید می شود.
فیلتر

filter
فیلتر (Flter) فیلتر با یک نوع جریان معکوس برای تصفیه بیشتر فاضلاب به کار می رود به این شکل پساب خروجی از سپتیک به فیلتر وارد شده و توسط لوله ایی به پایین فیلتر منتقل می گردد سپس از بین ذرات لایه ای عبور نموده که ذرات کلوئیدی موجود در فاضلاب بین دانه ها گیر افتاده و فاضلاب تصفیه شده از لوله خروجی فیلتر خارج می گردد. همچنین در فیلتر ها ذراتی موجود است که دارای خلل و فرج زیادی بوده در نتیجه سطح زیادی داشته که مناسب برای رشد باکتریهای بی هوازی بوده در این مرحله و با توجه به زمان ماند ۲۴ ساعته که در نظر گرفته شده است آلودگی های محلول در فاضلاب نیز تجزیه شده و راندمان عمل تصفیه را افزایش می دهد
منهول

manholeآدم رو – Manhole
جهت بازبینی و یا تقسیم مساوی فاضلاب بین چندین سپتیک تانک مورد استفاده قرار می گیرد. منهولها بتنی در قطر ۱۱۰ و ۱۶۰ سانتی متر موجود بوده و ارتفاع آن بسته به شرایط و قرار گرفتن وضعیت لوله های فاضلاب و سپتیک تانک متغیر است. بر روی دیواره منهول بسته به تعداد لوله های ورودی و خروجی و قطر آنها سوراخهایی ایجاد و بستر آن هم به شکلی ماهیچه بندی گردد که فاضلاب ورودی هیچ توقفی در آن ننماید و به محض ورود به منهول به شکل مساوی از طریق لوله های خروجی به سپتیک تانک منتقل می گردد. در مواردی جهت انتقال فاضلاب از سطوح پایین به سطح مورد نظر نیز از منهول و پمپ استفاده می شود که در این مورد بیشتر از منهولهای پلی اتیلنی که در قطرها و ارتفاعها متنوع است استفاده می شود. مخزن

tank
مخزن
جهت جمع آوری آب و فاضلاب در نقاط مختلف و پمپاژ ویا استفاده از آنها می توان از مخازن بتنی یا پلی اتیلنی بصورت دفنی یا غیر دفنی استفاده نمود.
مزایای استفاده از مخازن پلی اتیلن :
۱- سرعت در نصب ،سهولت و سلامت درجابجایی ، دوام و عمر مفید تا ۵۰ سال
۲- عدم استفاده از مصالح بتن و میلگرد (که در محیط فاضلاب عمر کوتاهی دارند) و در نتیجه مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالا در مقابل مواد ورودی به آن که ممکن است خاصیت اسیدی ، بازی و یا خورندگی داشته باشند.
۳- یکپارچه بودن بدنه دستگاه و در نتیجه آببندی ۱۰۰ درصد.
۴- وزن سبک و در نتیجه سهولت در جابجایی.
۵- قابلیت در آوردن دستگاه از محل نصب شده در آینده (و استفاده مجدد) در پروژه های موقت و اتصال مستقیم لوله خروجی فاضلاب ساختمان به شبکه فاضلاب.
۶- عدم نیاز به جرثقیل هنگام تخلیه و نصب برای مخازن تا ۱۰ متر مکعب (مناسب مناطق صعب العبور و روستایی) .
۷- تولید تا حجم ۹۰ متر مکعب در یک پکیج
تولید کننده مخزن چربی گیر


چربی گیر بتونی


تواید چربی گیر پلی اتیلن


تواید چربی گیر فایبر گلاس


تولید مخزن منهول


تواید مخزن های اشغالگیر


تولید مخزن دانه گیر

امضای کاربر : فالوور اینستا , سرور ویوی اینستا
پنجشنبه 18 مهر 1398 - 02:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

با سایت فریاد حق به روزترین وب سایت اسلام,مذهبی به روز باشیم...

تماس با ما | چربی گیر | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS